GÖNLÜMDE HİKMET PINARININ ARISI

GÖNLÜMDE HİKMET PINARININ ARISI

0 reviews Orders (0)
18.52₺
Product Code: TR_17
Availability: 100
Size Chart

Product Description

GÖNLÜMDE HİKMET PINARININ ARISI

Bu eser, Üstazımız’ın şiirlerini ve çeşitli zamanlarda nota aldırdığı sohbetlerinden az bir kısım içermektedir. Şiirlerinin çoğu Türkçenin bugünkü imlasıyla olmakla beraber, az olarak Osmanlıca olarak imla edilmiş Türkçe, yanısıra Kürtçe, ayrıca Arabca şiirleri de vardır.

Eserdeki şiirlerinin bir kısmı, bazı Arabca şiirlerden tercümedir; Erzurumlu İbrahim Hakkı ve Şeyh İsmail Bursevî rahimehumallâhu Teâlâ’dan da birkaç beyt alınmıştır; ve bunlar hepsi belirtilmiştir.

Üstazımız bu eserini, vefatından az bir süre önce tamamlamış, hastahanede yoğun bakımda iken ilk baskısı yapılmıştır; ikinci baskısı ise vefatından hemen sonradır.

Onun âleminden sesler dinleyebilmek, görüntüler kapabilmek, şiirlerini okurken duyulan sevgiye, o sevgiyle yönelişe bağlıdır; Allah dostlarının hakîkate çeken sıcak tebessümleri, seven ve inananlaradır.

Şiirlerinde çok yerde İslam üzere yaşamamız ve istikrarla derinleşmemiz için açık deyişle tavsiyeleri vardır; yüzümüze serpilen soğuk su gibi.

Üstazımız’ı sevenler için bu eserin buruk bir tadı var; onun gidişini hatırlatıyor; ve ğaliba hep öyle olacak.

Allah Teâlâ minnet ve keremiyle onun tertemiz sırlarını yüceltsin, cesedine ve cesedinin yatağı olan toprağına rahmet ve rızalarını bolca akıtsın, cennetlerinin ortasında iskanlandırsın, ilminden bizi faidelendirsin, ilminin bereketlerini üzerimize akıtsın. 

Âmîn.


Bir kovan var gönlümde adı gönül

Akar ondan hikmet çeşmesi adı bülbül

Bir de var hikmet arısı adı sünbül

Gönül bülbül sünbülün uğultusu


Topladım ayetten hadisten trafo müctehidlerimizden

Candan bedenden dimağdan

Uykudan baygınlıktan uyanıklıktan

İsmail, durmaz gelir arı sesi


ISBN : 978-605-5434-06-09
Ebat
: 12x19
Kağıt Cinsi
:
Şamua
Ağırlık
: 272 gr

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good